مناسبت‌های بهمن ماه

یکی از موارد مهمی که در زمینه مدیریت شبکه‌های اجتماعی نقش مهمی را ایفا می‌‌کند، ایجاد تنوع محتوایی برای مخاطب است که چنین تنوعی باید حساب‌شده صورت گیرد و هر کسب‌وکاری نسبت به ارزش‌های برند خود، می‌تواند رویدادهای متفاوتی انتخاب کرده و برای آنها به تولید محتوا بپردازد.

بهمن ماه که دومین ماه فصل زمستان به حساب می‌آید، دارای رویدادهای بسیاری است که شما می‌توانید برای آنها یک برنامه درون شرکتی یا حتی برای تعامل بیشتر با مشتریان خود تدارک ببینید. در ادامه همراه من باشید تا چند مناسبت این ماه را به همراه ایده‌های مناسب برای آنها معرفی کنم:

– جشن بهمنگان – ۲ بهمن (۲۱ ژانویه)

اخیرا خیلی از کسب‌وکارها به رویدادهای اصیل ایرانی توجه می‌کنند و برای نمونه، جشن مهرگان بود که توسط خیلی از کسب‌وکارهای داخلی مورد توجه قرار گرفت و برنامه‌های جالبی در راستای بزرگداشت آن اجرا شد. از میان آنها می‌توانیم به جشن مجتمع مدرن الهیه اشاره کنیم که به خوبی در شبکه‌های اجتماعی این مجموعه منعکس شد.

جشن بهمنگان بعد از اسلام با نام بهمنجه مشهور بوده است و شعرای زیادی از این جشن سخن گفتند و به همین علت اهمیت، بسیاری دارد و اگر به جشن‌های سنتی ایرانی علاقمندید می‌توانید برای این جشن هم برنامه‌ریزی و حتی یک رویداد برای مشتریان خود هماهنگ کنید.

– روز جهانی دست‌خط – ۴بهمن (۲۳ ژانویه)

در روز جهانی دست‌خط، هر کسب‌وکار می‌تواند یک یادگاری از دست‌خط کارکنان خود درست کند و برای همیشه آن را روی دیواری نگه دارد. ای‌نتورک از معدود کسب‌‌وکارهای ایرانی‌ای است که برای بزرگذاشت این روز، چنین برنامه‌ای را پیاده کرده است.

– روز جهانی پازل – ۱۰ بهمن (۲۹ ژانویه)

حل پازل یا همان معما می‌تواند روی میزان توان ذهن تاثیر مثبت بگذارد و به همین دلیل است که یک روز جهانی برای پازل‌ها درنظر گرفته شده است. در این روز می‌توانید یک معملا جالب پیدا کرده و آن را با تیم خود به اشتراک بگذارید و حتی جلسه‌ای ترتیب دهید که افراد طی آن به حل آن معما پرداخته و در آخر به برنده جایزه‌ای اهدا شود.

– روز فرستادن کارت به دوستان – ۱۹ بهمن (۷ فوریه)

در این روز می‌توانید یادی از یکی از دوستان خوب خود کنید و به او یک کارت هدیه ارسال نمایید. کما اینکه‌ ای‌نتورک، یک کارت هدیه مجازی طراحی کرد و از طریق پیام مستقیم اینستاگرام (Direct Message) آن را برای بهترین دوست هر کارمندش ارسال کرد.

کارتی که برای دوستان اعضای تیم ای‌نتورک ارسال شد

– روز جهانی اهدای عضو – ۲۶ بهمن (۱۴ فوریه)

اهدای عضو یکی از معدود کارهای نیکی است که می‌توانیم پس از جان باختن خود انجام دهیم و هر کسب‌وکاری می‌تواند در این روز، کارمندان خود را تشویق کند تا کارت اهدای عضو دریافت کنند. برای بیمارستان‌ها این ایده قابل اجراست که در راستای تبلیغات خود در این روز، از چهره‌هایی استفاده کنند که اهدای عضو آنها را نجات داده است.

در ادامه می‌توانید رویدادهای بهمن ماه را در ذیل مشاهده کنید:

 

bahman

منبع : بلاگ اد

No comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *